Samorząd Uczniowski 6

Dzień Kapcia 2016

Co roku na początku października, nasza szkoła w kapciach fika. W tym roku były kapcie rożne, różniaste. Kapcie, bambosze, laczki, skarpetki pięciopalczaste. Na długiej przerwie… wszystkich kapciuszków… sesja zdjęciowa! Gigantów i maluszków. Prawie wszystkie kapcie zostały sfotografowane, a potem na stronie szkoły będą oglądane. Dzień Kapcia w Katolickim Gimnazjum zaliczamy i na rok przyszły niecierpliwie czekamy!

Tak o cyklicznej już zabawie napisali uczniowie klasy 2A.

A my cóż…? Tym wydarzeniem zaakcentowaliśmy, że jesień już tuż, tuż. Jak jesień, to chlapa, plucha i deszcz, a my zaczynamy
w szkole chodzić w obuwiu zmiennym. 

Ważnym jest jednak to, że uczniowie i nauczyciele bawili się wyśmienicie, a zaangażowanie w zabawę niech odzwierciedlą rymowanki, których autorami są uczniowie. Poczytajmy więc!

Klasa 3A

DZISIAJ WSTAŁEM W WIELKIM STRESIE,

NIECH TE SŁOWA WICHER NIESIE,

BY UTOPIĆ WSZELKIE SMUTKI, 

KUPIĘ SOBIE LACZKI W DZIURKI!

W KAPCIACH CHODZISZ, W KAPCIACH BIEGASZ,

KAPCIE ŚWIETNE SĄ, CZYŻ NIE MASZ?

GDY ROZWALISZ NOWĄ PARĘ, 

NIE MA BATA- NOSISZ STARE. 

Ciekawe, co wymyślą w przyszłym roku? Zapraszamy do galerii. Czytaj więcej: Dzień Kapcia 2016

Góra grosza 2015

„Mam Talent” – kolejna edycja

Samorząd Szkolny zaprasza do udziału w kolejnej edycji  konkursu  dla szkół katolickich pt.”Mam talent”. Celem Konkursu jest:   a) promowanie młodych talentów, b) stwarzanie możliwości publicznej prezentacji,

MAM-TALENT-LOGOikona

c) wzmacnianie wiary we własne możliwości, d) popularyzacja idei współzawodnictwa, e) integracja środowiska Szkół Katolickich.   Konkurs przeprowadza się w dwóch etapach:

  • etap pierwszy- eliminacje szkolne- przełom maja i czerwca 2016r.
  • etap drugi- finał- 21 czerwca 2016r.

Warunki przystąpienia do Konkursu:   a) uczestnictwo ucznia w Konkursie jest dobrowolne, b) uczestnik Konkursu może prezentować swoje zdolności w takich dziedzinach jak śpiew,  taniec, gra na instrumencie, recytacja itp., c) w Konkursie mogą brać udział zespoły np. zespól muzyczny, duet w tańcu, zespół taneczny itp.   Najważniejsze we wszystkim jest to, że uczniowie mogą wspólnie spędzać czas na zabawie, współzawodnictwie, rozmowie.   Uczniowie zainteresowani, proszeni są o zgłoszenia do opiekuna SU – p. B. Florczak lub P. Igrasa.