Samorząd Uczniowski

Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 15 października 2015 roku w Katolickim Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie odbyły się otrzęsiny dla klas pierwszych. Klasy drugie organizowały konkurencje dla każdej z grup pierwszoklasistów.   O godzinie 16:30 rozpoczęła się zabawa. Pierwszoklasistom robiono „makijaż”, kazano pić i jeść dziwne napoje i kanapki, zawiązywano oczy i kazano przebijać balony. Wszyscy mieli niezłą zabawę.   Czytaj więcej: Otrzęsiny klas pierwszych

Ordynacja wyborcza

Podsumowanie wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do samorządu uczniowskiego odbyły się 26 stycznia 2016r. Liczba uczniów głosujących: 218 Liczba kandydatów do samorządu uczniowskiego: 7 Osoby, które uzyskały największą ilość głosów i tym samym weszły w skład Samorządu Uczniowskiego:   Przewodnicząca: Tyszka Oliwia 2C (44 głosy)

Zastępca: Wajdziak Marcelina 2C (43 głosy) Sekretarz: Czarnecka Lidia 2A (39 głosów) Członkowie na stałe wpisani w skład SU: Skrzyniarz Marcel (26 głosów),Krynicka Justyna (26 głosów), Czechowski Maciej (24 głosy).   Gratulujemy i powodzenia!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Uwaga uczniowie Katolickiego Gimnazjum! Wybory do SU- 26 stycznia 2016r. Wszystkich kandydatów dobrze znacie. Zastanówcie się zatem, kto według Was sprosta najlepiej zadaniom stawianym SU? Kto najlepiej będzie Was reprezentował? Komu możecie zaufać i mieć pewność, że Was nie zawiedzie?   A oto Wasi kandydaci :

Klasa 2AKlasa 2BKlasa 2C
1. Carnecka Lidia1. Krynicka Justyna1. Czechowski Maciej
2. Tyszka Oliwia2. Modrak Kacper2. Petersburski Krystian
3. Skrzyniarz Marcel3. Sulikowski Michał3. Wajdziak Marcelina

Dokonajcie słusznych i przemyślanych wyborów, czego życzy Wam obecny Samorząd Uczniowski!

Dyskoteka w stylu lat 80-tych

Jak wyglądały dyskoteki naszych rodziców? Przy jakich piosenkach się bawili i w co byli ubrani? Dzięki dyskotece w stylu lat 80-tych mogliśmy doświadczyć tego wszystkiego na własnej skórze. Impreza odbyła się 19. listopada w czwartek. Wszyscy ubrani byli w stylu lat 80` oraz tańczyli i śpiewali przeboje z tego okresu. I co najważniejsze, wszyscy świetnie się bawili.

Dzień Kapcia 2016

Co roku na początku października, nasza szkoła w kapciach fika. W tym roku były kapcie rożne, różniaste. Kapcie, bambosze, laczki, skarpetki pięciopalczaste. Na długiej przerwie… wszystkich kapciuszków… sesja zdjęciowa! Gigantów i maluszków. Prawie wszystkie kapcie zostały sfotografowane, a potem na stronie szkoły będą oglądane. Dzień Kapcia w Katolickim Gimnazjum zaliczamy i na rok przyszły niecierpliwie czekamy!

Tak o cyklicznej już zabawie napisali uczniowie klasy 2A.

A my cóż…? Tym wydarzeniem zaakcentowaliśmy, że jesień już tuż, tuż. Jak jesień, to chlapa, plucha i deszcz, a my zaczynamy
w szkole chodzić w obuwiu zmiennym. 

Ważnym jest jednak to, że uczniowie i nauczyciele bawili się wyśmienicie, a zaangażowanie w zabawę niech odzwierciedlą rymowanki, których autorami są uczniowie. Poczytajmy więc!

Klasa 3A

DZISIAJ WSTAŁEM W WIELKIM STRESIE,

NIECH TE SŁOWA WICHER NIESIE,

BY UTOPIĆ WSZELKIE SMUTKI, 

KUPIĘ SOBIE LACZKI W DZIURKI!

W KAPCIACH CHODZISZ, W KAPCIACH BIEGASZ,

KAPCIE ŚWIETNE SĄ, CZYŻ NIE MASZ?

GDY ROZWALISZ NOWĄ PARĘ, 

NIE MA BATA- NOSISZ STARE. 

Ciekawe, co wymyślą w przyszłym roku? Zapraszamy do galerii. Czytaj więcej: Dzień Kapcia 2016

Góra grosza 2015

„Mam Talent” – kolejna edycja

Samorząd Szkolny zaprasza do udziału w kolejnej edycji  konkursu  dla szkół katolickich pt.”Mam talent”. Celem Konkursu jest:   a) promowanie młodych talentów, b) stwarzanie możliwości publicznej prezentacji,

c) wzmacnianie wiary we własne możliwości, d) popularyzacja idei współzawodnictwa, e) integracja środowiska Szkół Katolickich.   Konkurs przeprowadza się w dwóch etapach:

  • etap pierwszy- eliminacje szkolne- przełom maja i czerwca 2016r.
  • etap drugi- finał- 21 czerwca 2016r.

Warunki przystąpienia do Konkursu:   a) uczestnictwo ucznia w Konkursie jest dobrowolne, b) uczestnik Konkursu może prezentować swoje zdolności w takich dziedzinach jak śpiew,  taniec, gra na instrumencie, recytacja itp., c) w Konkursie mogą brać udział zespoły np. zespól muzyczny, duet w tańcu, zespół taneczny itp.   Najważniejsze we wszystkim jest to, że uczniowie mogą wspólnie spędzać czas na zabawie, współzawodnictwie, rozmowie.   Uczniowie zainteresowani, proszeni są o zgłoszenia do opiekuna SU – p. B. Florczak lub P. Igrasa.

Góra Grosza

Po raz kolejny rusza OGÓLNOPOLSKA AKCJA POD HASŁEM GÓRA GROSZA

W tej akcji i my bierzemy udział, po raz kolejny! Akcja trwa od 28 XI do 9 XII 2016r.

JAKI JEST CEL AKCJI  I  NA CO PRZEZNACZANE SĄ PIENIĄDZE?

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Dzięki zebranym środkom Towarzystwo NASZ DOM realizuje formy pomocy małym domom dla dzieci, w których prowadzone są działania na rzecz powrotu dziecka do rodziny, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom. Czytaj więcej: Góra Grosza

„Krokusowa Rewolucja”

W ramach akcji „Krokusowa Rewolucja”, mającej na celu uczynić Szczecin bardziej zielonym, wolnym od monotonii i szarości uczniowie KatGim obsadzili teren szkolny w te piękne kwiaty. W tą najbardziej pozytywną akcję społeczną na rzecz Zielonego Szczecina włączyli  się z dużym zaangażowaniem.  Zostało posadzonych 1000 cebulek krokusów, które mamy nadzieję, że nadejściem wiosny zakwitną pięknym dywanem,  a będzie to dowód naszej wspólnej i owocnej pracy.

Wydarzenie zostało udokumentowane na zdjęciach!

Samorząd Szkolny!

Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 20 października 2016 roku w Katolickim Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie odbyły się otrzęsiny dla klas pierwszych. Klasy drugie zorganizowały konkurencje dla każdej z grup pierwszoklasistów. Klasa 2a dla klasy 1a, klasa 2b dla klasy 1b, klasa 2c dla klasy 1c. O godzinie 16:30 rozpoczęła się zabawa.  Pierwszoklasistom robiono „makijaż”, kazano pić i jeść dziwne napoje i kanapki zawiązując przy tym oczy, zorganizowano konkurencję polegającą na zjedzeniu jabłka zawieszonego na sznurku . Dość powiedzieć, że drugoklasiści popisali się inwencją twórczą w wymyślaniu zabaw otrzęsinowych dla swoich kolegów i koleżanek z klas pierwszych. Kiedy wszyscy pierwszoklasiści przeszli „otrzęsinowy szlak bojowy” zostali oficjalnie uznani za  uczniów Katolickiego Gimnazjum i rozpoczęła się dyskoteka. Wszystkim, którzy zostali otrzęsieni założono opaski na rękę z napisem „Najprawdziwszy uczeń Kat Gim”. Uczniom bardzo podobała się atmosfera zorganizowanej imprezy szkolnej. Uważamy, że była to naprawdę pomysłowa i udana zabawa. Teraz wiemy z całą pewnością, dlaczego Katolickie Gimnazjum jest najlepsze! Nie dość, że uczniowie uczą się świetnie, to również w zabawie dają z siebie wszystko! 

Wypominki

Samorząd Szkolny jest organizatorem akcji pod hasłem „Wypominki w naszej szkole” zapraszając tym samym do włączenia się w nią naszych uczniów, nauczycieli i pracowników. Dzień Wszystkich Świętych jest zapisany szczególnymi zgłoskami w naszej tradycji. Każdy przeżywa ten czas w zadumie, wspominając w sposób szczególny swoich bliskich, którzy odeszli. Dlatego też przygotowaliśmy na tę okoliczność to miejsce, gdzie każdy będzie miał możliwość wspomnieć osobę bliską, której nie ma już wśród nas. Do pojemnika można wrzućcie karteczkę z wypominkami, czyli wspomnieniem konkretnych osób, które po prostu należy wymieńcie z imienia, nazwiska.
Jednocześnie nasz Ksiądz Prefekt odprawi w ich intencji Mszę Świętą w dniu 9 listopada. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w akcję.

Święty Walenty zawitał do naszej szkoły!

Katolickie Gimnazjum imienia św. Stanisława Kostki również obchodziło Walentynki. W szkole uruchomiona została poczta Walentynowa. Dziewczęta z ramienia Samorządu Uczniowskiego  zbierały miłosne laurki od każdej osoby, która chciała obdarować kogoś bliskiemu jego sercu drobnym upominkiem. Następnie kartki te trafiły do adresatów. 

Królestwo za uśmiech na twarzy dziewczyny/chłopaka otrzymujących symboliczną różę bądź kartkę od swojej drugiej połówki – widok bezcenny. Ten szczególny dzień, jedyny taki w całym roku, uczniowie oraz nauczyciele naszego gimnazjum przeżyli naprawdę miło. 

Zapraszamy do galerii zdjęć!!! i obejrzenia plecak szkolny dla młodzieży Szczecin

Samorząd Uczniowski Czytaj więcej: Święty Walenty zawitał do naszej szkoły!

Dzień św. Mikołaja w Katolickim Gimnazjum!

Święty Mikołaj, odbywając kolejną podróż po świecie, zawitał do Katolickiego Gimnazjum. Jako doświadczony poszukiwacz, już z daleka wyczuł, iż to magiczne miejsce posiada moc sprawiania ludziom samych miłych niespodzianek. Stwierdzić należy z całą pewnością, że cała społeczność szkolna pracowała w trudzie i znoju przez cały rok na to, aby spotkać się z nim i otrzymać prezent. Tak więc Ten Wielki Święty znalazł dla każdego czas. Nasz gość zaszczycił swoją  wizytą  wszystkich bez wyjątku. Wszyscy bardzo przeżywali to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko, a właściwie do momentu, kiedy to Świętym Mikołaj swoim tubalnym głosem zapraszał do siebie rozwiewając tym samym wszystkie rozterki zgromadzonych wokół niego osób. Mikołaj wręczył każdemu wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekało na niego jeszcze mnóstwo pracy. Zapewne wszyscy będą długo wspominać ten dzień. Zapraszamy do galerii by zobaczyć mikołajkowe szaleństwa w wykonaniu uczniów Katolickiego Gimnazjum i Świętego Mikołaja (Pana Piotra Igrasa)… 🙂